O NAS

Tradycja firmy sięga roku 1983 - kiedy to Zdzisław Grobelny postanowił wykorzystać doświadczenie zebrane podczas wcześniejszej pracy w różnych państwowych firmach i rozpoczął własną działalność gospodarczą pod nazwą Zakład Obsługi Technicznej Chłodnictwa. Od tamtego czasu firma sukcesywnie się rozwija - jak zawsze mówimy w drodze ewolucji a nie rewolucji, tzn. przyjęliśmy zasadę zrównoważonego rozwoju. Firma przez cały okres istnienia ma charakter typowo rodzinny - od roku 2002 po ukończeniu studiów ciężar obowiązku prowadzenia firmy przejmuje stopniowo syn założyciela - Przemysław Grobelny. Najważniejsze w działalności jest dla nas zachowanie wysokich standardów etyki biznesu, jesteśmy solidnym partnerem dla naszych dostawców i odbiorców, warunki jakie stwarzamy naszym pracownikom są takie, że jak na razie jedyną formą odejścia z naszej firmy było przejście na emeryturę…

Od zawsze interesowały nas wszelkie nowości w dziedzinie chłodnictwa, od końca lat 90-tych stopniowo zaczęliśmy również działać w pokrewnej branży dwutlenku węgla. W chwili obecnej oprócz tradycyjnej działalności związanej z branżą chłodniczą, jesteśmy także znaczącym producentem nowoczesnych atmosferycznych parownic do dwutlenku węgla, układów skraplających służących do obniżania ciśnienia w zbiornikach ciekłego dwutlenku węgla oraz wielu innych elementów niezbędnych w przemysłowych instalacjach dwutlenku węgla. Naszymi odbiorcami są największe polskie, europejskie i światowe firmy mające styczność z tymi instalacjami (KOMPANIA PIWOWARSKA, CARLSBERG, ACP Polska, CARBO, STOCZNIA GDAŃSK itp.). Urządzenia produkowane przez nas są na najwyższym światowym poziomie.

Działalność związaną z produkcją i dystrybucją suchego lodu prowadzimy od niedawna, jest to wynik trwającej od roku 2009 współpracy z duńską firmą AQUILA TRIVENTEK, która jest światowym dostawcą urządzeń do produkcji suchego lodu, systemów czyszczenia przemysłowego - np. czyszczenia suchym lodem, a także mobilnych myjek wysokociśnieniowych. Urządzenia te są rozwijane we współpracy z nami, niektóre z nich powstają bezpośrednio w naszej siedzibie w Luboniu, skąd rozsyłane są na cały świat - na wszystkie kontynenty.

Pełny zakres naszej działalności prezentujemy na następujących serwisach internetowych :

www.grobelny.com.pl - główna witryna naszej firmy
www.suszeniekondensacyjne.pl - witryna poświęcona produkcji kondensacyjnych suszarek do drewna
www.carbon2oxide.com - witryna poświęcona produkcji urządzeń do dwutlenku węgla
www.suchy-lod.com - witryna poświęcona produkcji suchego lodu